TechnoMedTas portalas - D.U.K.

D.U.K. - Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai


 

Klausimas Atsakymas
Kas yra brangios sveikatos technologijos?

Tai 9 rūšių medicinos priemonės: pozitronų emisijos tomografai, linijiniai greitintuvai, magnetinio rezonanso tomografai, gama kameros, angiografai, kompiuteriniai tomografai, mamografai, diagnostiniai rentgeno ir diagnostiniai ultragarsiniai prietaisai, kurių įsigijimo kaina su PVM (įskaitant priedus) viršija 28 962 eurų ir su kuriomis teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos visiškai ar iš dalies apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų.

Ar reikia teikti ataskaitas apie aukščiau įvardintą medicinos priemonę, jeigu jos įsigijimo kaina su PVM (su priedais) yra mažesnė už 28 962 EUR? 

Aukščiau įvardinta medicinos priemonė (prietaisas), pvz., diagnostinis ultragarsinis prietaisas, jeigu jos įsigijimo kaina su PVM (su priedais) yra mažesnė už 28 962 EUR, nėra priskirtina prie brangių sveikatos priežiūros technologijų, todėl duomenų (techninių charakteristikų, darbo ir naudojimo išlaidų ataskaitų) teikti per informacinę sistemą TechnoMedTas teikti nereikia.

Tačiau Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos numerį, gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų instaliavimą ir nurašymą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninėje laikmenoje). Daugiau informacijos čia.

Ar reikia teikti ataskaitas apie aukščiau įvardintą medicinos priemonę, jeigu su ja teikiamos paslaugos nėra apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų?

Aukščiau įvardinta medicinos priemonė (prietaisas), pvz., diagnostinis ultragarsinis prietaisas, jeigu ja teikiamos paslaugos nėra apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų, nėra priskirtina prie brangių sveikatos priežiūros technologijų, todėl duomenų (techninių charakteristikų, darbo ir naudojimo išlaidų ataskaitų) teikti per informacinę sistemą TechnoMedTas teikti nereikia.

Tačiau Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos numerį, gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų instaliavimą ir nurašymą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninėje laikmenoje). Daugiau informacijos čia.

Ar reikia teikti ataskaitas apie terapinius rentgeno prietaisus?

Terapiniai rentgeno prietaisai nėra priskirtini prie brangių sveikatos priežiūros technologijų (medicinos prietaisų), todėl duomenų (ataskaitų) apie šiuos medicinos prietaisus teikti per informacinę sistemą TechnoMedTas nereikia.

Tačiau Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos numerį, gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų instaliavimą ir nurašymą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninėje laikmenoje). Daugiau informacijos čia.

Ar reikia teikti ataskaitas apie terapinius ultragarsinius prietaisus?

Terapiniai ultragarsiniai prietaisai nėra priskirtini prie brangių sveikatos priežiūros technologijų (medicinos prietaisų), todėl duomenų (ataskaitų) apie šiuos medicinos prietaisus teikti per informacinę sistemą TechnoMedTas nereikia.

Tačiau Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos numerį, gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų instaliavimą ir nurašymą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninėje laikmenoje). Daugiau informacijos čia.

Kas yra ataskaita?

Tai brangios sveikatos priežiūros technologijos naudojimo (darbo) ir išlaidų ataskaitos, teikiamos periodiškai pagal žemiau nurodytą grafiką.

Kada reikia pateikti ataskaitas?

Duomenys (ataskaitos) apie brangias sveikatos priežiūros technologijas (medicinos prietaisus) teikiami Akreditavimo tarnybai per informacinę sistemą TechnoMedTas periodiškai pagal nustatytą grafiką.

Kas yra sveikatos priežiūros technologija?

Tai vaistai, medicinos priemonės arba terapijos ir chirurgijos procedūros, taip pat ligų profilaktikos, diagnostikos arba gydymo priemonės, naudojamos, teikiant sveikatos priežiūros paslaugas. Daugiau informacijos čia ir čia.

Kokias sveikatos priežiūros technologijas vertina Akreditavimo tarnyba?

Sveikatos priežiūros technologijas, susijusias su medicinos prietaisais.

 

Jeigu neradote atsakymo į Jums iškilusį klausimą:

  1. Skambinkite tel. (8 5) 2477669 (spausti 1);
  2. Skambinkite tel. 85 2615177 (spausti 4);
  3. Rašykite laišką el. paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt.

Arba klausimą galite pateikti mūsų interneto svetainėje – www.vaspvt.gov.lt